W związku ze zbliżającym się 11 Listopada Narodowym Świętem Niepodległości zapraszamy uczniów szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi oraz szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym na plakat 11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości (Tarnów Pierwszy Niepodległy).

Szczegóły Konkursu w regulaminie.

Szanowni Nauczyciele i Uczniowie !

Przypominamy, że w naszych zbiorach znajdują się książki polecane w bibliografii na przedmiotowe konkursy ogłoszone przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy !

Załączniki:
Pobierz plik (Oferta dydaktyczna BP 2017-18.pdf)Oferta dydaktyczna BP 2017-18.pdf[ ]548 kB

Nie możemy się doczekać, aż nasze obłożone książkami pomieszczenia znów ugoszczą pełnych energii uczestników półkolonii.

Pełni pozytywnych wrażeń wspominamy kolejny rajd rowerowy zorganizowany w ramach akcji Odjazdowy Bibliotekarz. W tym roku podążaliśmy Szlakiem Architektury Drewnianej, zwiedzając kościółki w Tarnowie i Zawadzie. Trud uczestników poniesiony podczas wspinania się na Górę św. Marcina został zrekompensowany biesiadą przy ognisku i domowych smakołykach :-).
Tym, którzy pomogli nam w organizacji imprezy, a także wszystkim dzielnym uczestnikom składamy serdeczne podziękowania. Do zobaczenia na rowerowej trasie za rok!

W dniach 3 – 10 czerwca 2017 r. odbywa się XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem „CZYTANIE ZBLIŻA”.

Tegoroczna edycja w Bibliotece Pedagogicznej będzie nas zbliżać do pięknego i niełatwego języka polskiego. Poznamy „Wierszyki łamiące języki” Małgorzaty Strzałkowskiej oraz inne utwory, których głośne i poprawne przeczytanie jest nie lada gratką nawet dla wytrawnych czytelników, jakimi są bibliotekarze. Nasze „czytańce – łamańce” będą urozmaicone wesołymi grami i  zabawami, które pomogą małym buziom i języczkom poradzić sobie z trudnymi słowami.

Zapraszamy grupy przedszkolaków i młodszych uczniów do wspólnej zabawy.

Rezerwacja zajęć pod nr tel.: 14 621 73 90 (osoby odpowiedzialne: Marta Mróz i Łukasz Jachym)

Jury konkursu plastycznego na komiks pt. „Książka. Oczywiście!” w składzie:

Aleksandra Kubisztal – Galeria BWA w Tarnowie – przewodnicząca

Lidia Marzec – Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie – członek komisji

Maria Burdzyńska – Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie – członek komisji

dokonała oceny i wyboru najlepszych prac konkursowych w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. W ocenie zwracano szczególnie uwagę na zgodność prac z tematyką, czytelność przekazu, samodzielność i estetykę wykonania oraz ciekawy pomysł. Wybór był bardzo trudny, dlatego Komisja zdecydowała o przyznaniu kilku równorzędnych miejsc.

Laureatami zostali:

OGŁOSZENIE WYNIKÓW

Konkursu plastycznego na plakat do spektaklu na podstawie książki Tove Jansson „Lato Muminków”.

Dnia 29 maja 2017 roku Komisja w składzie:

Jerzy Pal – Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie - przewodniczący

Aleksandra Kubisztal – Galeria BWA w Tarnowie – członek komisji

Beata Kania – Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie – członek komisji

dokonała oceny 72 prac konkursowych. Laureatami zostali:

Już za miesiąc kolejna edycja rajdu rowerowego Odjazdowy Bibliotekarz! Zapraszamy wszystkich, młodych i starych, którym bliska jest pasja czytania i jednocześnie aktywnego wypoczynku. Gwarantujemy świetną atmosferę i wiele atrakcji.

W związku z „Wielkim czytaniem Muminków” w Bibliotece Pedagogicznej oraz zbliżającą się premierą spektaklu „Lato Muminków” w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w Konkursie plastycznym na plakat do spektaklu na podstawie książki Tove Jansson: „Lato Muminków”.

Szczegóły Konkursu w regulaminie.

Na laureatów czekają niespodzianki.

Załączniki:
Pobierz plik (Formularz zgłoszeniowy.docx)formularz zgłoszeniowy[ ]10 kB