Szanowni Państwo !

Informujemy, że w ramach konsorcjum "Galicyjskie Biblioteki Pedagogiczne" Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie umożliwiła swoim Czytelnikom dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA na kolejny rok (1253 tytuły).

 

Serwis IBUK LIBRA umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw.

Każdy użytkownik w sieci biblioteki, po wejściu na stronę http://libra.ibuk.pl/, powinien otrzymać dostęp do książek w ibuku (z wyjątkiem instytucji o zmiennym adresie IP, one korzystają z ibuka poprzez kody PIN).

Znajdź książkę przy pomocy naszej wyszukiwarki, wprowadzając odpowiednie filtry, a następnie kliknij na wybraną publikację, aby zobaczyć informacje o książce wraz z podglądem treści.

W celu skorzystania z zaawansowanych funkcji pracy z książką należy kliknąć na "+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK" i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.

Konto myIBUK:

UWAGA:

     - bardzo ważne! – w pierwszej kolejności rejestrujemy się (podajemy adres e-mail i hasło).

konto myIbuk - wymagana przeglądarka: Google Chrome, IE v.10 lub Mozilla Firefox.

konto myIbuk - zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki; stwórz wirtualna półkę z książkami, generuj bibliografię, korzystaj ze słownika i encyklopedii.

 

Więcej informacji o tym, jak korzystać z serwisu znajduje się w działach POMOC oraz FAQ (prawy dolny róg na stronie libra.ibuk.pl).

 

W bibliotece można otrzymać kody do zdalnego dostępu i korzystać z oferty z komputerów domowych.

 

Uwaga !

Wszystkie Piny aktywne i wydane do umowy 2015, zostały przedłużone na kolejny rok i czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali nie muszą pobierać nowych pinów!!!!

 

Poniżej linki do filmików instruktażowych, w tym filmik dot. rejestracji i logowania do platformy IBUK Libra.

https://www.youtube.com/watch?v=p-DQnp1fvgI

https://www.youtube.com/watch?v=LWWktdghscY

https://www.youtube.com/watch?v=7GNxlHtmtWk