W sobotni poranek 10 czerwca 2017, już po raz czwarty, Brzesko zakwitło na pomarańczowo za sprawą rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”, organizowanego wspólnie z Biblioteką Publiczną w Porębie Spytkowskiej. Tematem wiodącym tegorocznej akcji były drzewa i wszystko, co z nimi związane. Dlatego też towarzyszył nam w roli eksperta zaproszony pan leśniczy Waldemar Knurowski.

                                  

 

     Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” wraz z Biblioteką Pedagogiczną w Tarnowie, Filia w Brzesku zapraszają na szkolenie dla pracowników bibliotek i świetlic szkolnych poświęcone teatrzykowi kamishibai i edukacji globalnej.

Jeżeli pracujesz w bibliotece bądź świetlicy szkolnej? Chciałbyś/chciałabyś poznać nowatorską (choć z bogatą tradycją) metodę edukacyjną jaką jest teatrzyk kamishibai oraz poznać ciekawe metody, pomysł i zagadnienia do pracy z dziećmi? Interesują Cię zależności między Globalną Północą oraz Globalnym Południem i chciałbyś/chciałabyś pokazać dzieciom, jak ich codzienne wybory mogą wpływać na ludzi żyjących na drugim krańcu świata? Chciałbyś/chciałabyś poszerzyć swoje kompetencje i wzbogacić prowadzone przez Ciebie zajęcia o treści edukacji globalnej? Jeżeli odpowiedź brzmi TAK, to zapraszamy Cię na szkolenie z bajkowej Edukacji Globalnej.

Szkolenie odbędzie się 19.04.2017 r. (środa) w godz. 14:00-17:00 w Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie, Filia w Brzesku, ul. Piastowska 2B, Brzesko.

Szkolenie będzie obejmowało:
•    zagadnienia edukacji globalnej, wyjaśniające podstawowe pojęcia związane z globalizacją, pomocą rozwojową etc.
•    Kodeks w sprawie obrazów i wiadomości dotyczących krajów Południa oraz język edukacji globalnej
•    prezentację teatrzyku kamishibai – jego historię, zasady opowiadania i pokazywania
•    prezentację wybranych gier i zabaw o tematyce Edukacji Globalnej, które można wykorzystać podczas zajęć bibliotecznych i świetlicowych.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Jakie są korzyści dla uczestników?
Oczywiście nowa wiedza i umiejętności. A poza tym uczestnicy szkolenia otrzymają pakiet, składający się z kartonowego teatrzyku do prezentowania opowieści kamishibai oraz trzech bajek, przygotowanych i wydanych specjalnie na potrzeby projektu:
•    azjatyckiej opowieść o dostępie do edukacji - „Szkoła Czi-Tam” Joanny Mueller z ilustracjami Jagi Słowińskiej
•    afrykańskiej opowieść o dostępie do wody - „Po drugiej stronie gór” Anny Onichimowskiej z ilustracjami Marianny Sztymy
•    opowieści o lasach i ich wycinaniu z Puszczą Białowieską i Amazońską w tle - „Nowy dom rysia Rudka” Tomasza Trojanowskiego z ilustracjami Agnieszki Antoniewicz

Każdy uczestnik otrzyma także:
•    książkę ze scenariuszami warsztatów globalnych
•    ilustrowaną mapę świata
•    zaświadczenie o udziale w szkoleniu


Uczestnicy szkolenia zobligowani będą do połowy czerwca 2017 r. do przeprowadzenia co najmniej 3 warsztatów z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai w swoich macierzystych placówkach.


Prosimy o zgłoszenie udziału za pomocą formularza https://goo.gl/forms/hiVcqofyIAOWsZ6f2
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 13.04.2017 r.

UWAGA! Liczba miejsc na szkolenia jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zakwalifikowane osoby zostaną powiadomione o tym mailowo. W szkoleniu może brać udział 1 osoba z danej placówki.


Szkolenie jest częścią projektu „Edukacja globalna dla najmłodszych (4. edycja)”, realizowanego przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” i współfinansowanego w ramach programu polskiej pomocy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2017 r.

Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie Filia w Brzesku, Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku oraz Krajowe Biuro Programu eTwinning

serdecznie zapraszają na warsztaty „Dołącz do eTwinning”.

Prowadzenie Ambasador Programu eTwinning w województwie małopolskim  – Dominika Tokarz